Gewaardeerde klanten,

 

Dit week end stond er deze ingezonden brief in het Algemeen Dagblad
Personeel verdient respect.
Ongelofelijk dat er mensen in de supermarkt komen die het personeel bespugen, spullen stukgooien en een grote bek tegen hen opzetten. Zo erg zelfs dat er beveiligingspersoneel moet worden ingezet. Wat voor soort tuig is dit? Laat ik altijd gedacht hebben dat ik in een beschaafd land woon. Het wordt tijd dat mensen eens gaan beseffen dat het personeel in supermarkten, ziekenhuizen, bejaardeninstellingen met meer respect behandeld dienen te worden. Deze mensen staan voor ons in de frontlinie en nemen meer risico dan de gewone klant,  We zouden een keertje trots op deze mensen moeten zijn en dankbaar dat ze dit werk voor ons willen doen.
Getekend Gerard Rood Stede Broec

Wat ben ik blij dat U zich geweldig  aanpast aan de omstandigheden.De meeste klanten geven nu al gehoor aan de oproep om
1 handen te wassen
2 gebruik te maken van een winkelwagen
3 voldoende afstand te houden: 1,5 meter
4 beleefd te zijn naar andere klanten
5 ruimte te bieden
6 maximaal 1 persoon per gezin en soms gebruik te maken van de mondkapjes.

Deze week heb ik de voorraad overgenomen van voetbalclub HSSC 61 en Partycentrum Schoonrewoerd

HSSC 61.
Onze voorzitter Frank Lakerveld schreef de volgende tekst in zijn columm op de website van de voetbalclub.
Onze kantine is dicht, De voorraad van de kantine is deze week opgehaald door Ad de Jong. Hij verkoopt onze voorraad voor rekening van de voetbalclub. Omdat het soms artikelen zijn die je normaal gesproken niet altijd in de gewone winkels kan kopen, worden deze artikelen voor een zacht prijsje verkocht. Als bestuur zijn we blij dat Ad op deze manier onze club wil helpen. We wijzen er met nadruk op dat alle opbrengsten naar de voetbalclub gaan,  Ad heeft dus wel het werk maar niet de winst. Ad bedankt!
Alle artikelen worden verkocht met 50 % van onze normale verkoopprijs.
Bijvoorbeeld: AA drink van € 0.89 voor € 0.45 Vitaminewater en bar le duc water.

Partycentrum Schoonrewoerd.
Het partycentrum heeft ook geen bruiloften of partijen meer. De voorraad van Marja en Jan heb ik overgenomen. Alle artikelen worden voor een reclameprijs verkocht. Hiermee voorkomen we dat er veel moet worden weggegooid. Dat is zonde.

Bloemenverkoop:
U heeft vast gelezen dat veel bloemen vernietigd worden omdat er weinig export is. Op initiatief van Joke de Jong gaan we vrijdag bossen witte chrysanten verkopen voor € 1.00 per bos. De gehele opbrengst gaat naar de teler. In totaal ga ik proberen 1000 bossen te verkopen. Doet u ook mee?

Dit zijn zo 3 voorbeelden hoe we elkaar kunnen helpen.

Ga je mee op berenjacht?
Aangezien een wandeling met het gezin in open lucht nog mogelijk is, gaan veel gezinnen er op uit om te wandelen, en dit het liefst niet waar veel mensen zijn. Uiteraard met netjes 1,5 meter afstand. Laten we de wandeling voor de kinderen leuk maken door op berenjacht te gaan. De regels van die berenjacht zijn simpel: plaats een beer achter je eigen raam en zoek tijdens een wandeling door ons dorp naar andere beren.
Doe mee en plaats een beer achter het raam voor de berenjagers.

Winkelpersoneel.
Wij hebben het gelukkig enorm druk. We doen allemaal onze uiterste best.  Want stel je voor: Sandra, Denise, Ashley en onze zaterdag part-timers melden zich allemaal ziek omdat ze het te gevaarlijk vinden om te werken. Dan heb ik echt een groot probleem. Alleen dank je wel zeggen is bij lange na niet voldoende. In de columm die ik schrijf voor supermarktblad “Levensmiddelenkrant” doe ik een financieel voorstel wat alle supermarkten wellicht kunnen doen.Hieronder de volledige tekst:

Tussen 2  vuren.
Onze dochter woont en werkt in Engeland als verpleegkundige in een woonvoorziening voor ouderen. De situatie daar is geheel anders dan bij ons. Het verschil tussen rijk en arm is veel groter. Er wordt veel meer gehamsterd.  Er is nauwelijks beschermende kleding. Maar heel belangrijk:  men kent daar geen WW uitkering. Niet werken is geen loon.  Iedereen blijft dus zo lang mogelijk aan het werk. Het risico op besmetting is heel erg groot.

In ons dorp is het  “rondje Wiel van Bassa” een populaire wandeling. Verder zijn er nauwelijks mensen op straat. Er wordt goed gehoor gegeven aan de oproep: “blijf thuis”.
Afgelopen week (week 13)  hadden we dan ook aanzienlijk minder klanten dan de week daarvoor (week 12).

Met de komende paasdagen voor de deur sta ik voor een enorm dilemma. Enerzijds heb ik mijn handen vol om er voor te zorgen dat de dagelijkse werkzaamheden goed en veilig verlopen. Klanten moeten nog al eens bijgestuurd worden: was je handen, pak een winkelwagen en hou afstand. Ik worstel met de vraag of het wel goed is dat we zoveel van ons personeel vragen. De parttimers die normaal op zaterdag werken, worden nu ook op doordeweekse dagen ingezet.  Hoe reageer ik straks op het feit dat er mogelijk  iemand van ons wordt besmet?  Anderzijds staan er ook nog de verschillende feestdagen voor de deur. Past het wel om op omzet en winst te jagen? De consument kan niet uit eten. Veel consumenten gaan de paasdagen benutten om thuis te koken. Wellicht zijn de rollades en gourmetschalen niet aan te slepen. Om de druk van de ketel te halen en in onze dagwinkel de extra drukte ieder geval aan te kunnen, gaan we gebruik maken van bestelformulieren voor brood, vers vlees en groenten en fruit.  Deze bestellingen moeten dan op een andere locatie ( Fruitschuur den Hartog)  in ons dorp worden afgehaald.
Hoe dan ook: het worden ook drukke weken voor onze medewerkers. Een extra beloning voor het risico dat ze nemen is dan ook wel op zijn plaats.   Einde columm.

Bestelformulieren:
Komend week end krijgt u huis aan huis bezorgd onze “spring maar op de fiets” folder en een aantal bestelformulieren . Door middel van deze bestelformulieren hopen wij het u gemakkelijk te maken. Ook proberen we dat er op paaszaterdag veilig gewerkt kan worden.
Lever de formulieren uiterlijk donderdag 9 april in. Wij kunnen dan nauwkeurig bestellen. Uw bestelling kunt u vervolgens afhalen in de voormalige Fruitschuur van de familie den Hartog achter Eetcafé De Zwaan. De betaling is door middel van telebankieren , per automatische incasso of contant.

Nou het was een heel verhaal.

Graag tot ziens,

Ad & Tineke de Jong en meedenkers.

 

 


 

Plaats een reactie

  • (will not be published)